چگونه از بخار کردن چراغ خودرو جلوگیری کنیم؟

امکان از بین بردن کامل بخار به وجود آمده در چراغ وجود ندارد. این پدیده که اکثرا در روزهای شرجی تابستان یا در سرمای زمستان اتفاق می‌افتد باعث از بین رفتن جذابیت و زیبایی خودرو و مشخصا چراغ خودرو برای رانندگان و صاحبان خودرو می‌شود. اما روش‌هایی برای جلوگیری از به وجود آمدن بخار در چراغ خودرو وجود دارد.

اولین روش رانندگی با چراغ‌های روشن است. با این کار گرمای حاصله از لامپ باعث از بین رفتن بخار چراغ خودرو می‌شود.
استفاده از سشوار راهی دیگر برای از بین بردن بخار درون چراغ خودرو است. البته باید توجه داشته باشید که استفاده از آن مخصوصا اگر از باد گرم و داغ استفاده می‌شود باعث سوزاندن قسمت‌های پلاستیکی چراغ خودرو نشود.

نفوذ آب و بخار به چراغهای دنا پلاس

فقط کافی‌ست به روند طبیعی از بین رفتن بخار کمک کنید. برای این کار ابندا درپوش لاستیکی یا پلاستیکی چراغ را جدا کنید.سپس با استفاده از سشوار اقدام به تسریع در رفع بخار چراغ خودرو نمایید.
از ایجاد سوراخ یا برداشتن پوشش لاستیکی پشت چراغ خودرو خودداری کنید. این کار نه‌تنها مشکل را برطرف نمی‌کند بلکه باعث وخیم‌تر شدن اوضاع نیز می‌شود. همچنین احتمال ورود گرد و خاک و آلودگی‌های دیگر را نیز بیشتر می‌کند.
از باز کردن چراغ و زدودن بخار خودداری کنید زیرا ممکن است در حین انجام این عمل قطعه‌ای بشکند و متضرر شوید.

نفوذ آب به داخل چراغ
مشکل اصلی شاید بخار آب نباشد بلکه نفوذ آب به داخل چراغ خودرو می باشد که ناشی از عدم آب بندی مناسب چراغ باشد.

کارخانجات سازنده چراغ، استانداردهای خاصی برای تولید دارند که یکی از آنها بحث نفوذ آب می باشد اما با این وجود می توان این مشکل شایع را در برخی خودروهای داخلی مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *